1993 yılında şimdiki ortakları olan Osman ARICI ve Hüseyin OFLAZ tarafından kurulan Argem Mühendislik 1994 yılından itibaren mühendislik sektörü yanında asansör malzemeleri imalatı ve pazarlaması faaliyetleri de yürütmektedir.
1995 yılından itibaren küçük bir atölyede kabin ve diğer asansör ekipmanları imalatına başlanmıştır. 1999 yılında şimdiki mevcut fabrika binası bitirilerek yeni yerine taşınmıştır.

1998 yılında firmamız ortaklarının iştiraki ile kurulan KONLİFT ASANSÖR A.Ş bünyesinde imalatı yapılan ürünlerimiz, 2005 yılından itibaren ARGEM markalı olarak piyasaya sürülmüştür. 2008 yılında Zafer YILDIRIM ‘ın ortaklar arasına katılmasıyla firmamız güç kazanmıştır.
Tüm işlemler; 4000 m2 arsa üzerine 2400 m2 kapalı fabrika binası ve 500 m2 idari binasına haiz firmamızda ilgili formlara uygun bir şekilde yetkili mühendisler ve belgeli ustaların kontrolünde yürütülmektedir.

Toplam 70 kişinin istihdam edildiği firmamız; sektöründeki gelişmeleri sürekli takip eden dinamik yapısı ve pazardaki taleplerin farkında olan firma yönetimi ile sektörde iddialı firmalar arasına girmiştir.

Yıllık 2500 adet asansör  kabini ve yaklaşık 15 kalem asansör malzemesinden binlerce adet imalatıyla faaliyetlerine devam etmektedir. İmalat harici asansörlere ait elektrikli, hidrolik ve mekanik cihazlar ve her türlü yapı malzemeleri güvenilir firmalardan temin edilir. Malzeme ve materyal ihtiyacını karşılarken dikkat ettiğimiz husus; asansör kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanmasıdır.
Asansör paket ve malzeme satışında da öncü kuruluş olan firmamız sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.